Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
24.8 (st) sk. - 17:00

Talk show Ivany Plíhalové s Michalem Isteníkem

OPEN AIR KORUNNÍ PEVNŮSTKA

24.8 (st) sk. - 20:00

Splašené nůžky

Jak vy rozhodnete, tak my budeme hrát!

OPEN AIR KORUNNÍ PEVNŮSTKA

25.8 (čt) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

OPEN AIR KORUNNÍ PEVNŮSTKA

26.8 (pá) sk. - 19:00

Revizor

Žalovat nebudu, ale hlásit se to musí!

ZAHRADA ZÁMKU BRODEK U PROSTĚJOVA

26.8 (pá) sk. - 20:00

Noc na Karlštejně

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

OPEN AIR KORUNNÍ PEVNŮSTKA

27.8 (so) sk. - 19:00

Koncertní galavečer

ZÁMEK PLUMLOV

27.8 (so) sk. - 20:00

Revizor

Žalovat nebudu, ale hlásit se to musí!

OPEN AIR KORUNNÍ PEVNŮSTKA

Repertoár uměleckého sboru Činohra

Slapstick workshop aneb Groteska s Michalem Chovancem
Slapstick je velmi zjednodušeně řečeno groteskně přehnaná fyzická akce. Údery, pády, šikovně nešikovná manipulace s předměty, stejně tak naprosto neadekvátní reakce na tyto události. Slapstick je účinný způsob jak zaujmout a rozesmát publikum. Fyzický svět se pro nás stane výzvou ke hře. Okolní prostředí využijeme ve svůj prospěch. Předměty najednou neslouží ke svému běžnému účelu, ale jako překvapivé nástroje ke hře. Pouhé usednutí na židli se může stát komickým příběhem. Na workshopu budeme pracovat s tělem. Vyzkoušíme si různé techniky a jejich bezpečné provedení. Slapstick by neměl bolet :-) Seznámíme se s některými slapstickovými gagy. Budeme si hrát sólově i ve dvojicích. S sebou si přineste pohodlné oblečení. Těm, kteří si zakoupí vstupenku na workshop, budou den před jeho konáním zaslány podrobné organizační informace prostřednictvím emailu. Workshop se koná na zkušebně MDO, přijďte proto prosím ke služebnímu vchodu na adresu tř. Svobody 33, kde na Vás u vrátnice budeme čekat.
vstupenky

11.10 (út)
15:00

vstupenky
od 11.10.2022 detaily
Pěvecký workshop s Natálkou Tichánkovou
Zpívat prý umí každý, jen musí vědět jak na to! Přijďte si s naší herečkou Natálii Tichánkovou zazpívat. Vyzkoušíte si, jak správně dýchat, jak pracovat s hlasem a spoustu dalších pěveckých cvičení. Natálie má za sebou zkušenosti z řady pěveckých soutěží včetně The Voice UK. Prošla si půlroční stáží v Londýně pod vedením hlasové coachky Mary Hammond, která je coachkou mimo jiné Adele nebo Chrise Martina (Coldplay) a hlavní coachkou pro řadu muzikálových produkcí na West Endu. Těm, kteří si zakoupí vstupenku na workshop, budou den před jeho konáním zaslány podrobné organizační informace prostřednictvím emailu. Délka kurzu: 180 minut
vstupenky

13.9 (út)
15:00

vstupenky
od 13.9.2022 detaily
Vítězslav Nezval : Manon Lescaut
„Ten zázračný románek mi učaroval, když mně bylo patnáct let, a jeho nepostižitelná hrdinka navštěvovala pak ráda moje snění,“ napsal Vítězslav Nezval o románu Abbého Prévosta. Tou nepostižitelnou románovou hrdinkou byla mladá dívenka Manon Lescaut a Nezval jí pak složil hold svou stejnojmennou jevištní básní. Toto ikonické dílo českého poetického dramatu bylo olomouckou činohrou uvedeno pouze jedenkrát, a to před dlouhými šestasedmdesáti lety. Jeden z nejvýraznějších a nejzvukomalebnějších tuzemských příběhů lásky nevěrné, a přitom oddané, plný napínavých zvratů a okouzlujícího křehkého světa, se ve své době stal „biblí“ všech milenců a my bychom ho nyní chtěli vrátit na piedestal české dramatické tvorby, kam bezpochyby patří. Mimořádně důležitou a výraznou složkou naší inscenace bude hudba, jejímž autorem nebude nikdo jiný než olomoucký patriot Karel Plíhal, který bezpochyby patří mezi nejvýraznější kulturní osobnosti regionu a v roce 2022 oslaví neuvěřitelných čtyřicet let na české hudební scéně. Nezvalovy verše a Plíhalova hudba interpretovaná živě několika výtečnými muzikanty, to je tandem slibující bezesporu jedinečný divácký zážitek. Režii inscenace jsme svěřili do rukou Hany Mikoláškové-Kovaříkové, která má mimořádný cit pro hudební divadlo a do Moravského divadla se coby režisérka vrátí po dlouhých dvanácti letech.
vstupenky

2.9 (pá)
19:00

vstupenky

3.9 (so)
19:00

vstupenky

21.9 (st)
19:00

vstupenky
od 2.9.2022 detaily
Děláme to ve třech |Stand up
V květnu roku 2018 vznikla první, a prozatím i jediná, olomoucká stand-up skupina Děláme to ve třech. Mezi její členy patří olomouckému publiku dobře známé herecké tváře Moravského divadla Olomouc - Roman Vencl a Jan Ťoupalík, které doplňuje neméně známý a oblíbený profesionální kouzelník Karel Pomahač. Za čtyři roky své existence absolvovali na čtyřicet stand-up vystoupení po celé republice a v neděli 5. června odstartují program na open air scéně Moravského divadla na Floře. Můžete se těšit na zbrusu novou stand-up show, která vás rozhodně nenechá chladnými, ať už bude počasí jakékoliv. Tenhle večer plný nekorektního humoru nedostanete z hlavy ještě hodně dlouhou dobu.
od 5.6.2022 detaily
Herecký workshop
Vždycky jste toužili nahlédnout pod pokličku herectví, ale doposud jste nenašli odvahu? Máme tady herecký workshop právě pro Vás! Naše herečka Vlasta Hartlová a dramaturgyně Michaela Doleželová se s Vámi podělí o své divadelní zkušenosti. Vyzkoušíte si základy herecké techniky a seznámíte se s nejedním hereckým cvičením.
od 31.5.2022 detaily