Dnes a zítra
29.11 (po) sk. A 19:00

Zánik samoty Berhof

Daleko od konce, daleko od začátku

DIVADELNÍ FLORA

Naše tipy
5.12 (ne) sk. - 10:00

Královna Koloběžka První

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Pozor!!! MIKULÁŠ, mimo ABO


po skončení představení následuje rozsvícení vánočního stromku, koledy a dílna pro děti

11.12 (so) sk. ZO 16:00

Cornevillské zvonky

Krásná francouzská opereta

15.12 (st) sk. - 19:00

Nedotknutelní

Česká divadelní premiéra

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 150 další »
Představení Louskáček - Kouzelný příběh se v tomto týdnu pro nemoc ruší
Vážení diváci, dovolujeme si vás upozornit na aktuální změny v programu Moravského divadla. Z důvodu onemocnění v souboru baletu a s tím souvisejícími protiepidemickými opatřeními se ve čtvrtek 2. prosince a v pátek 3. prosince neuskuteční představení Louskáček - Kouzelný příběh. Ve čtvrtek 2. prosince uvedeme v 19 hodin náhradní představení - vánoční činohru Pan Scrooge. Představení v pátek 3. prosince se ruší bez náhrady. Vstupenky zakoupené na představení dne 2. prosince zůstávají v platnosti na náhradní představení Pan Scrooge, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 10. prosince. Vstupenky zakoupené na představení dne 3. prosince vracejte, prosíme, v pokladně divadla do 10. prosince. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
29.11.2021
Zveme na přidané představení BOŽÍ MLÝNY ve středu 1. prosince
Zveme na přidané představení BOŽÍ MLÝNY ve středu 1. prosince Do prosincového programu nově přidáváme reprízu inscenace Boží mlýny. Původně uzavřené představení ve středu 1. prosince bylo objednavatelem zrušeno, proto jsme se rozhodli zpřístupnit tento oblíbený titul pro širokou veřejnost, a to navíc s lákavou 50% slevou na vstupném. Přijďte si užít působivé drama s písněmi Jarka Nohavici ve středu 1. prosince v 19 hodin. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně a na webu divadla.
Jan Vrba Boží mlýny

1.12 (st)
19:00

vstupenky

13.12 (po)
19:00

vstupenky
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení ZÁNIK SAMOTY BERHOF
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení ZÁNIK SAMOTY BERHOF pořádaného v pátek 26. 11. 2021 Moravským divadlem Olomouc, příspěvkovou organizací, že před představením a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
25.11.2021
Vážení diváci, z důvodu onemocnění spisovatele Vladimíra Körnera se před čtvrteční generální zkouškou neuskuteční plánovaná beseda. Začátek zkoušky se tak z původně plánované 17. hodiny posouvá na 18:00. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Vladimír Körner Zánik samoty Berhof

29.11 (po)
19:00

vstupenky

14.12 (út)
19:00

vstupenky
Dílo Vladimíra Körnera poprvé na olomouckém jevišti, Zánik samoty Berhof režíruje Miroslav Krobot Vůbec poprvé se v repertoáru Moravského divadla objeví dílo prostějovského rodáka Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý kmenový režisér Národního divadla v Praze a bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot. Příběh mladičké Ulriky, která se po skončení druhé světové války stane, společně se svým opileckým otcem a jeho německou milenkou, zajatkyní werwolfů, uvede soubor činohry poprvé v pátek 26. listopadu v 19 hodin. Vedle olomouckých herců se v novince představí také hosté Miroslav Etzler a Zdeněk Julina.
Vladimír Körner Zánik samoty Berhof

29.11 (po)
19:00

vstupenky

14.12 (út)
19:00

vstupenky
Do prosincového programu jsme přidali další reprízu baletní inscenace LOUSKÁČEK - KOUZELNÝ PŘÍBĚH
Do prosincového programu jsme přidali další reprízu baletní inscenace LOUSKÁČEK - KOUZELNÝ PŘÍBĚH Těšili jste se uplynulou neděli na představení Louskáček - Kouzelný příběh, chystali se na návštěvu Moravského divadla a mrzelo vás, že jsme museli toto představení zrušit? Pak vězte, že jsme do prosincového programu právě přidali další reprízu! Nový termín představení Louskáček - Kouzelný příběh je V PÁTEK 3. PROSINCE v 19 hodin, vstupenky jsou již v prodeji v pokladně a na webu divadla.
Petr Iljič Čajkovskij Louskáček - Kouzelný příběh

3.12 (pá)
19:00

vstupenky

22.12 (st)
19:00

vstupenky

26.12 (ne)
14:00

vstupenky

26.12 (ne)
19:00

vstupenky

30.12 (čt)
17:00

vstupenky
Miroslav Krobot: Snažíme se, aby náš příběh nebyl ryze tragický, ale také milosrdný Uznávaný divadelní režisér, herec a pedagog Miroslav Krobot je letos už podruhé pracovně v Olomouci. V létě zde natáčel film Šnajdr, od začátku října pak se souborem činohry připravuje adaptaci novely Vladimíra Körnera Zánik samoty Berhof. Premiéra se uskuteční v pátek 26. listopadu v 19 hodin.
Vladimír Körner Zánik samoty Berhof

29.11 (po)
19:00

vstupenky

14.12 (út)
19:00

vstupenky
Je třetí listopadová sobota a to znamená, že se koná Noc divadel. Moravské divadlo pro vás připravilo Divadelní procházku aneb Audiowalk. Vydejte se s námi po stopách uměleckých osobností spojených s Olomoucí. Čeká Vás 10 zastávek, 10 osobností z historie i současnosti. Divadelní procházka probíhá bez přítomnosti průvodce. Abyste mohli procházku absolvovat, musíte mít s sebou nabitý chytrý telefon (s možností připojení na internet – aktivní data), na kterém kliknete na odkaz, kde najdete veškeré soubory online. Níže naleznete proklik ke stažení souborů. Vyjít můžete kdykoliv během dne, soubory budou přístupné do 19 hodin. Začněte na Horním náměstí u budovy MDO, kde si pusťte první audio soubor s číslem 1.
20.11.2021 celý text
Od 22. listopadu 2021 se mění podmínky pro vstup na divadelní představení v návaznosti na vyhlášená protiepidemická opatření. Věnujte, prosím, pozornost následujícím pokynům a informacím.
19.11.2021 celý text
Pozor! Změna programu v neděli 21. listopadu
Vážení diváci, z důvodu onemocnění v tvůrčím týmu inscenace dochází v neděli 21. listopadu ke zrušení baletního představení LOUSKÁČEK - KOUZELNÝ PŘÍBĚH. Již zakoupené vstupenky na představení vracejte, prosím, do pátku 26. listopadu v pokladně divadla. Byla-li vstupenka zakoupena on-line, bude částka automaticky vrácena na účet, ze kterého proběhla odchozí platba. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
19.11.2021