Dnes a zítra
25.9 (pá) sk. - 19:00

Boží mlýny

Drama s písněmi Jarka Nohavici

26.9 (so) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Hrajeme v Divadle na Šantovce

26.9 (so) sk. - 19:00

Giselle

»  Rodinné divadlo

O lásce na první pohled

Pozor! Představení zrušeno! Vstupné vracíme v pokladně divadla do 5.10.2020

Naše tipy
29.9 (út) sk. L 19:00

Nedotknutelní

Česká divadelní premiéra

Pozor!Změna programu. Již zakoupené vstupenky na představení Cosi fan tutte zůstávají v platnosti na náhradní představení Nedotknutelní. Případně vstupné vracíme v pokladně divadla do 5.10.2020.

30.9 (st) sk. C 19:00

Nedotknutelní

Česká divadelní premiéra

Pozor!Změna programu. Již zakoupené vstupenky na představení Giselle zůstávají v platnosti na náhradní představení Nedotknutelní. Případně vstupné vracíme v pokladně divadla do 5.10.2020.

Napsali o nás

Olomoucké divadlo uvede českou premiéru Nedotknutelných |Olomoucký deník, 17.9.2020

Českou divadelní premiéru francouzské tragikomedie Nedotknutelní uvidí zítra hlediště Moravského divadla Olomouc. Představení je beznadějně vyprodané, ale pár vstupenek včera ještě zbývalo na pondělní reprízu.

23.9.2020 celý článek
Francouzští Nedotknutelní navštíví Moravské divadlo Olomouc |Hanácký večerník.cz, 15.9.2020

Francouzská tragikomedie Nedotknutelní je dnes právem považována za klasiku. Film z roku 2011 vypráví příběh ochrnutého aristokrata Philippa a jeho nového opatrovníka Drisse, živelného mladíka z chudého předměstí. K režii inscenace oslovilo vedení olomoucké činohry Pavla Kheka, uměleckého šéfa hradeckého Klicperova divadla. Moravské divadlo Olomouc uvede adaptaci Nedotknutelných jako vůbec první divadlo v České republice! Premiéra se uskuteční v pátek 18. září v 19 hodin. Inscenaci Nedotknutelní uvádíme pod záštitou J. E. pana Rolanda Galharague, velvyslance Francie v ČR, a za podpory Francouzského institutu v Praze.

23.9.2020 celý článek
Na jevišti olomouckého divadla se spojí dva odlišné světy. V pátek uvede adaptaci filmu Nedotknutelní  |Olomoucká drbna.cz, 15.9.2020

Moravské divadlo Olomouci v pátek v devatenáct hodin jako první v republice představí divadelní inscenaci francouzské filmové klasiky Nedotknutelní. Známý film vypráví o vzniku netradičního přátelství mezi ochrnutým aristokratem Philippem a jeho novým pečovatelem Drissem, pocházejícího z chudinského předměstí. Inscenace vznikla pod vedením hostujícího režiséra Pavla Kheka, uměleckého šéfa hradeckého Klicperova divadla.

23.9.2020 celý článek
Nová sezona Moravského divadla zve na Krobota, Janu Paulovou i Nabucco   |Olomoucký deník, 9.9.2020

Umělecké soubory Moravského divadla Olomouc (MDO) během příští sezony nabídnou celkem dvanáct novinek. Publikum se může těšit třeba na inscenace v režii známé herečky Jany Paulové nebo šumperského rodáka Miroslava Krobota. Na jevišti se objeví babylonský král, ruský revizor i pohádkový princ.

15.9.2020 celý článek
Září 1920: české divadlo pro Olomouc. Německé velikány ale necháme  |Olomoucké listy 9/2020

Září roku 1920 hraje významnou roli v historii olomouckého divadla. Toho roku na jaře předala česká radnice správu tohoto hlavního městského kulturního zařízení do rukou Družstva českého divadla. To převzalo divadlo od dosavadní německé správy a během letních měsíců jej připravovalo na první českou sezonu. Začala v září roku 1920.

15.9.2020 celý článek
Nedotknutelní: z filmu rovnou na olomoucké jeviště |Olomoucké listy 9/2020

Tituly, které Moravské divadlo kvůli vynucené pauze nemohlo uvést na jaře, se premiér dočkají na podzim. Jen v září získá repertoár tři nové přírůstky.

15.9.2020 celý článek
Lorcova Krvavá svatba se vrátila na olomoucké jeviště, nejbližší reprízy proběhnou 19. září a 2. října   |Taneční aktuality.cz, 8.9.2020

Vášeň, neopětovaná láska, zrada a msta se mísí v příběhu o jedné veselce, která skončila nelítostným honem na člověka. Krvavá svatba španělského dramatika a básníka Federica Garcíi Lorcy se po osmi letech vrátila na jeviště Moravského divadla, tentokrát ovšem nikoliv v činoherním provedení, ale jako surrealistické taneční divadlo. Inscenace v choreografii a režii Aleny Peškové a s hudbou Gabriely Vermelho se prvního uvedení v Olomouci dočkala 7. září 2020. Další reprízy se uskuteční 19. září a 2. října.

15.9.2020 celý článek
V Moravském divadle se chystá Krvavá svatba. Surrealistické taneční divadlo má premiéru už dnes |Olomouc.cz, 7.9.2020

Vášeň, neopětovaná láska, zrada a msta se mísí v příběhu o jedné veselce, která skončila nelítostným honem na člověka. Krvavá svatba španělského dramatika a básníka Federica Garcíi Lorcy se po osmi letech vrací na jeviště Moravského divadla, tentokrát ovšem nikoliv v činoherním provedení, ale jako surrealistické taneční divadlo. Inscenace v choreografii a režii Aleny Peškové a s hudbou Gabriely Vermelho se prvního uvedení v Olomouci dočká už dnes v 19 hodin.

15.9.2020 celý článek
Ceny kultury za rok 2019 rozdány. Uspěl i dokument o olomouckém biskupovi |Olomoucký deník.cz, 4.9.2020

Baletka Moravského divadla Olomouc, dechový orchestr ze Zábřehu nebo autor dokumentárního filmu o biskupovi Karlu z Lichtensteinu-Castelcorna. Olomoucký kraj rozdal ocenění v oblasti kultury za rok 2019.

7.9.2020 celý článek
Krvavá svatba se vrací do Moravského divadla. Tentokrát jako balet   |Olomoucký deník.cz, 4.9.2020

Příběh o veselce, která skončí nelítostným honem na člověka, se vrací na scénu Moravského divadla Olomouc. Po činoherním provedení bude mít Krvavá svatba i svoji surrealistickou taneční verzi v podání baletního souboru. Inscenaci v režii Aleny Peškové, která vytvořila rovněž choreografii a libreto, mohou diváci poprvé vidět v pondělí 7. září od 19 hodin.

7.9.2020 celý článek
Premiéra! Moravské divadlo uvede taneční adapaci Lorcovy Krvavé svatby |Olomoucká drbna.cz, 3.9.2020

Moravské divadlo v Olomouci uvede příští týden v pondělí premiéru taneční adaptace Krvavé svatby. Autorem tříaktové tragedie je dramatik a básník Federico García Lorca. Inscenaci mohli diváci spatřit na jevišti zdejšího divadla již před osmi lety, tehdy se jí však zhostila činohra. Příběh plný vášně, tragické lásky, zrady a touhy po pomstě se nyní představí v podobě surrealistického tanečního divadla. Pod choreografií a režií je podepsána Alena Pešková, hudbu obstarala Gabriela Vermelho, řekli novinářům zástupci divadla.

7.9.2020 celý článek
Moravské divadlo Olomouc dnes slaví významné jubileum   |Opera PLUS, 1.9.2020

Moravské divadlo v Olomouci slaví sté výročí vzniku stálé české divadelní scény. Významné jubileum chtělo vedení divadla připomenout velkolepě včetně výstavy v Senátu, kočováním po kraji či vybudováním Prozatímní scény na Výstavišti Flora. Pandemie koronaviru však plány zhatila. Část akcí divadlo přesunulo na příští rok, hlavní letošní oslavy se uskuteční při Noci divadel 21. listopadu. Čeština zazněla na olomoucké divadelní scéně poprvé 1. září 1920, kdy měla v tehdejším Českém divadle v Olomouci premiéru Smetanova Libuše.

7.9.2020 celý článek
Před sto lety začali hrát na prknech olomouckého Moravského divadla česky   |ČT24.cz, 1.9.2020

Moravské divadlo v Olomouci slaví sté výročí vzniku stálé české divadelní scény. Divadlo bylo poprvé otevřeno jako české 1. září 1920 slavnostní premiérou Smetanovy Libuše. Do té doby se na jevišti hovořilo výhradně německy. Divadlo má kapacitu čtyři sta diváků a jeho empírová budova na Horním náměstí je od roku 1958 kulturní památkou České republiky.

7.9.2020 celý článek
Moravské divadlo: Festival, balet na náměstí a podzim plný premiér |Olomouc.cz, 18.8.2020

„Sezona nekončí, sezona pokračuje. Co jsme kvůli koronapauze nestihli uvést na jaře, to našim milým divákům nabídneme na podzim," hlásí Moravské divadlo. Do konce letošního roku uvede šest novinek včetně světové premiéry adaptace filmu Nedotknutelní či předvánočního dárku v podobě muzikálu Hello, Dolly! Dočkáme se také exkluzivního baletního galavečera na Horním náměstí a oslav stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci.

19.8.2020 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci uvede do konce roku šest odložených premiér |Opera PLUS, 18.8.2020

Moravské divadlo v Olomouci uvede do konce roku šest premiér, které kvůli pandemii koronaviru nemohly být na jaře. Patřit mezi ně bude i světová premiéra adaptace filmu Nedotknutelní či muzikál Hello, Dolly! Hned tři premiéry jsou na programu v září, na další novinky se budou moci návštěvníci těšit během října a na začátku prosince. V příštím roce divadlo chystá 11 premiérových titulů a k tomu jednu pohádku, kompletní program se chystá zveřejnit v polovině září, řekli novinářům jeho zástupci.

19.8.2020 celý článek