Napsali o nás

Gerneš: Už máme takřka hotový náhradní plán  |Hanácký večerník, 4.4.2020

Moravské divadlo Olomouc muselo vzhledem opatřením k potlačení epidemie koronaviru zrušit plánovaný program. O tom, jaká vliv má tato situace na fungování divadla jsme hovořili s ředitelem Davidem Gernešem. „Nejde jen čekat s nataženou rukou, proto divadlo zavedlo úsporný režim od prvních dní současného stavu. Všechna opatření se snažíme zavádět tak, aby byly pro divadlo co nejhospodárnější, ale zároveň ke všem zaměstnancům co možná nejpřívětivější a sociálně únosné,“ uvedl. A zmínil také spoustu projektů, kterými se divadlo snaží pomáhat.

6.4.2020 celý článek
Olomouckým seniorům nakupují umělci z Moravského divadla i studenti   |Olomoucký deník, 3.4.2020

Desítky nákupů potravin, drogistických výrobků a léků zvládnou každý den obstarat dobrovolníci, kteří teď pomáhají osamělým seniorům z Olomouce. Zapojili se zaměstnanci Moravského divadla, ale i studenti, kteří spolupracují se zdejší Charitou a městem.

6.4.2020 celý článek
Oslavy stého výročí divadlo odloží na příští rok  |Mladá fronta DNES, 2.4.2020

Výstavami, kočováním po jiných divadlech či letní scénou na výstavišti chtělo letos Moravské divadlo oslavit výročí sta let existence české scény v Olomouci. Kvůli pandemii koronaviru se ale nakonec nic z toho neuskuteční. Divadlo oslavy z důvodu současných omezení i úspor odkládá na příští rok.

6.4.2020 celý článek
Moravské divadlo odkládá oslavy 100 let českého divadla v Olomouci   |Taneční aktuality.cz, 1.4.2020

V návaznosti na bezpečnostní opatření související s pandemií koronaviru a aktuální situaci, kdy jsou divadelní budovy po celém Česku uzavřené až do odvolání, se vedení Moravského divadla Olomouc rozhodlo odložit chystané oslavy stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Kočování divadelníků po Olomouckém kraji a prozatímní scény na Výstavišti Flora proběhne až v roce 2021.

6.4.2020 celý článek
Oslavy sta let českého divadla v Olomouci se odkládají |Olomoucká drbna.cz, 1.4.2020

Pandemie koronaviru ruší jednu akci za druhou. Moravské divadlo Olomouc dnes oznámilo odložení chystaných oslav stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Akce, při které měli divadelníci kočovat krajem a ve Floře měla být dočasná divadelní scéna, se posune na příští rok.

6.4.2020 celý článek
Herci, tanečníci a zpěváci Moravského divadla budou vzdělávat i pomáhat s nákupy |Olomoucká drbna.cz, 24.3.2020

Moravské divadlo je pro veřejnost uzavřené, přišlo však s dobrovolnickým projektem, které má pomoci seniorům a studentům středních škol s povinnou četbou. Olomoučtí herci tak budou starým lidem nakupovat potraviny, ale také zábavně vzdělávat na sociálních sítích.

6.4.2020 celý článek
Olomoučtí herci pomůžou seniorům s nákupy a studentům s dramatickými díly |Olomouc.cz, 24.3.2020

Moravské divadlo Olomouc nabízí v nelehké době pomocnou ruku a rozjíždí hned dva projekty - herci budou nakupovat zejména seniorům a prostřednictvím webu a sociálních sítí připomenou studentům nejslavnější literární a dramatická díla.

6.4.2020 celý článek
Nákupy a povinná četba Moravské divadlo v Olomouci bude pomáhat potřebným |Hanácký večerník, 24.3.2020

V nouzovém stavu divadla nehrají, ale Moravské divadlo v Olomouci se rozhodlo během této doby nezahálet a místo toho pomáhat potřebným. Vymysleli hned dva projekty - Nakup s divadlem MDO a osvěžení povinné četby školákům.

6.4.2020 celý článek
Jak přimět seniory nosit roušky? Pomůže kampaň herců a rozhlasu, zapojila se i Maciuchová |Olomouc.cz, 19.3.2020

Paradox, který může zabíjet: Koronavirus ohrožuje hlavně starší generaci, ale právě seniory lze často vidět bez roušky. V Olomouci se to rozhodli změnit. Skupina divadelníků, rozhlasáků a marketérů připravila spot pro Český rozhlas a video na sociální sítě. Vystoupí v nich herci zdejších divadel i olomoucká patriotka Hana Maciuchová.

23.3.2020 celý článek
Roušky stát nezajistil, lidé je proto šijí sami |Mladá fronta DNES, 18.3.2020

Stovky či spíše tisíce lidí v Olomouckém kraji tráví poslední dva dny domácí výrobou ochranných roušek. Pomůcky šijí nejen pro sebe a své příbuzné, ale také pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách. OLOMOUCKÝ KRAJ Asi jen máloco v těchto dnech bude tak typické pro tisíce domácností po celé republice jako zvuk šicího stroje. Kvůli akutnímu nedostatku roušek či respirátorů si lidé alespoň některé ochranné prostředky začali šít sami. V rámci solidárnosti navíc vznikají iniciativy, které své produkty nabízejí i ohroženým lidem ve zdravotnictví nebo sociálních službách.

23.3.2020 celý článek
Olomouc šije roušky. Zapojila se už divadla, univerzita i skauti |Olomoucký deník, 17.3.2020

Má to smysl! Lidé na Olomoucku se učí nosit roušky. Ochranných pomůcek je ale zoufale málo, ne na každého se dostane. O slovo se proto přihlásili dobrovolníci, kteří na vlastní náklady či na úkor volného času roušky vyrábí.

23.3.2020 celý článek
Olomoucká divadla šijí roušky |Hanácký večerník.cz, 17.3.2020

Divadelní umělci, ale i další zaměstnanci, kteří se v Olomouci pohybují kolem prken, které znamenají svět, v posledních dnech místo hraní představení šijí roušky, kterých je stále velký nedostatek. Do šití roušek se zapojili zaměstnanci Moravského divadla Olomouc, Divadla Tramtarie i divadelního spolku Nabalkoně.

23.3.2020 celý článek
Divadla hrají o přežití. Peníze za lístky jim lidé nechávají |Metro, 17.3.2020

Krize kolem šíření koronaviru způsobí to, co kdysi třeba obří záplavy. Podle některých sociologů a odborníků může infekce národ stmelit. Třeba teď se hodně mluví o tom, jak si Češi pomáhají – vyrábějí zdarma pro další lidi nedostatkové roušky.

23.3.2020 celý článek
Dobrovolníci šijí roušky pro zdravotníky i pro druhé lidi. Suplují tak příliš pomalý stát |Olomoucký REJ.cz, 16.3.2020

Lidé v České republice znovu ukazují, že si dokáží poradit i v těžké chvíli, kdy je stát nechal částečně na holičkách. Na sociálních sítích sdílí lidé střihy a návody, jak co nejsnadněji ušít alespoň provizorní roušku. O víkendu s tím začalo i Moravské divadlo Olomouc.

23.3.2020 celý článek
Maskérky a garderobiérky šijí v zavřených divadlech roušky pro nemocnice |Mladá fronta DNES, 16.3.2020

I když většina z nich už téměř týden nehraje, snaží se některá divadla využít volný čas k pomoci s bojem proti koronaviru a nemoci Covid-19. Divadlo pod Palmovkou, Národní divadlo a zlínská scéna se tak zapojily do výroby roušek pro nemocnice.

23.3.2020 celý článek