Napsali o nás

Olomoucký balet pod širým nebem |Taneční aktuality.cz, 7.9.2019

Představení bylo součástí festivalu Moravské divadelní léto, jehož se olomoucký baletní soubor účastnil poprvé, stejně jako benefiční akce Vstupenka, kterou pořádá nadační fond Taneční kariéra již od roku 2016. Moravské divadlo Olomouc tímto večerem navázalo na loňskou inscenaci Valmonta Jihočeského divadla.

11.9.2019 celý článek
Moravské divadlo Olomouc plánuje bohatou sezónu nejen na inscenace |Opera PLUS, 7.9.2019

Moravské divadlo v Olomouci nabídne v nové divadelní sezoně jedenáct premiérových titulů a k tomu hned několik atraktivních projektů. Baletní soubor chystá workshopy pro malé i velké zájemce o tanec, soubor činohry oslaví třicáté výročí Sametové revoluce novou divadelní hrou a soubor opery a operety uvede koncert věnovaný dílu Zdeňka Fibicha. Vedle toho zakládá Moravské divadlo klub mecenášů a středoškolákům a vysokoškolákům nabízí Studentskou kartu.

11.9.2019 celý článek
Letošní Aplaus okoření premiérově i Moravské divadlo |Prostějovský deník, 6.9.2019

Vysoká laťka. Divadelní přehlídka Aplaus letos napíše již své dvanácté pokračování a stále si drží nadstandardní kredit. V průběhu října se mohou milovníci divadla těšit na umělce zvučných jmen z Moravy a Slovenska. Svou festivalovou premiéru si na prostějovských prknech odbyde i Moravské divadlo Olomouc.

11.9.2019 celý článek
Moravské divadlo na úvod sezony rozdalo ocenění |Olomoucký deník, 2.9.2019

Po prázdninové přestávce vstoupilo Moravské divadlo Olomouc do další sezony. Otevřelo ji jako obvykle galavečerem, na němž kromě ukázek z repertoáru předalo také ceny za nejlepší umělecké výkony uplynulého divadelního roku.

2.9.2019 celý článek
Baletu na plumlovském zámku se tleskalo vestoje |Prostějovský deník, 1.9.2019

Umění tance po širým nebem - přesně tohle mohli zhlédnout diváci baletního galavečera, který se uskutečnil v sobotu večer na nádvoří plumlovského zámku. Své dovednosti přijel představit baletní soubor Moravského divadla v Olomouci, v jehož řadách jsou i tanečníci z různých koutů světa, například z Japonska, Austrálie či Nového Zélandu.

2.9.2019 celý článek
Vylepšené Moravské divadlo zahájí o víkendu novou sezonu |Olomoucký deník, 26.8.2019

Kontrolní den zavedl do útrob Moravského divadla zástupce instituce i olomoucké radní. V pondělí 26. srpna si zblízka prohlédli změny, kterými budova přes léto prošla. Už tuto neděli totiž herci zahájí sezonu 2019/2020.

2.9.2019 celý článek
Nový šéf baletu Štípa veze do Olomouce primabalerínu Márovou |Hanácký večerník, 24.8.2019

Michal Štípa je známý český tanečník a donedávna dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Praze. Před časem jej však zlanařil ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš a tento přední odborník ověnčený významnými cenami působí v Olomouci. V lednu letošního roku se totiž chopil role uměleckého šéfa baletu. Jak se Michal Štípa zabydlel v Olomouci, proč má olomouckého diváka za trochu upjatého a také jak se těší na opětovné vystoupení po boku své kamarádky a primabaleríny Národního divadla Nikoly Márové? Tak nejen na tyto otázky naleznete odpovědi v krátkém rozhovoru.

27.8.2019 celý článek
Moravské divadelní léto |Mladá fronta DNES, 23.8.2019

Představením Sluha dvou pánů začalo včera na Olomoucku populární Moravské divadelní léto. Také letos nabízí Moravské divadlo inscenace v atraktivních lokalitách pod hvězdnou oblohou. Program slibuje i jednu novinku. Vedle souborů činohry a opery a operety se na open-air akci premiérově představí balet. Připraveno je ještě pět inscenací. Dnes ve 20 hodin je na Fortu Křelov k vidění Kupec benátský, v sobotu na stejném místě Robin Hood.

27.8.2019 celý článek
Festival vrací divadlo do amfiteátrů pod hvězdy |Mladá fronta DNES, 17.8.2019

Až mystický zážitek slibuje letošní ročník Moravského divadelního léta, který se uskuteční od 22. do 27. srpna. Za svitu měsíce a hvězd si diváci v amfiteátrech mohou vychutnat osvědčené tituly. Novinkou bude premiérové baletní představení Balet Gala.

19.8.2019 celý článek
Starci na chmelu i Noc na Karlštejně. Divadlo láká na open air festival |Olomouc.cz, 15.8.2019

Už počtvrté se na několika místech v Olomouci a okolí odehraje festival Moravské divadelní léto. Pod širou oblohou, navíc v působivých kulisách, tu diváci shlédnou šest představení Moravského divadla. Nově mezi ně přibude i balet. Po lístcích se doslova zaprášilo a na některé dny už je zcela vyprodáno. Zájemci o tento jedinečný zážitek by si proto měli pospíšit.

19.8.2019 celý článek
Moravské divadelní léto nabídne pod širým nebem Starce na chmelu nebo Noc na Karlštejně |Olomoucká drbna.cz, 14.8.2019

Letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto nabídne šest představení. Akci na sklonku prázdnin chystá Moravské divadlo Olomouc. Přehlídku zdejší herci před zahájením samotné divadelní sezony pořádají již třetím rokem. Letos se představí poprvé všechny tři soubory, kromě činohry a opery a operety to bude také balet. Festival začíná ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do 27. srpna, řekli zástupci divadla.

19.8.2019 celý článek
Festival Moravské divadelní léto zve do amfiteátru i na fort. Na co zajít? |Olomoucký deník, 14.8.2019

V infocentru na olomouckém Horním náměstí, na webu Moravského divadla a od pondělí 19. srpna také u pokladny v jeho budově lze pořizovat vstupenky na Moravské divadelní léto.

19.8.2019 celý článek
V Olomouci se po jednašedesáti letech znovu vážila libra masa |Divá báze.cz, 6.8.2019

Jako svoji poslední letošní premiéru uvedlo Moravské divadlo inscenaci klasické Shakespearovy komedie Kupce benátského. Je třeba hned úvodem říci, že jde o počin přinejmenším odvážný, a to z několika důvodů. Ansámbl olomouckého divadla toto tragikomické drama naposledy nastudoval ještě v době těžkého socialismu, konkrétně v roce 1958. Je tedy zřejmé, že zrovna velké tradici se v Olomouci netěší. Moravské divadlo je navíc v horizontu několika posledních let jedinou českou scénou, na níž je Kupec benátský realizován.

13.8.2019 celý článek
Cyrano z Bergeracu bude na olomouckém Horním náměstí |Hanácký Večerník, 6.8.2019

Populární inscenace činohry Moravského divadla CYRANO Z BERGERACU se dočká uvedení na olomouckém Horním náměstí. Stane se tak v pátek 6. září ve 20 hodin, a to v rámci programu Dnů evropského dědictví. Místa k stání jsou zdarma, místa k sezení za 50 korun ke koupi v informačním centru v podloubí olomoucké radnice.

13.8.2019 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci využilo prázdninovou pauzu na důležité opravy |Český rozhlas Olomouc.cz, 4.8.2019

Prázdninovou pauzu využilo Moravské divadlo v Olomouci na důležité opravy. Z čeho budou mít herci i režiséři opravdu radost, to jsou nová propadla, která v těchto dnech dělníci na olomouckou scénu instalují. V repertoáru se tak napříště může objevit třeba Dvořákova Rusalka. Moravské divadlo bylo totiž jednou z mála profesionálních velkých scén, kde se bez vymoženosti zvané propadlo zatím museli obejít.

5.8.2019 celý článek