Dnes a zítra
29.5 (ne) sk. RPP 10:00

Lotrando a Zubejda

Divadelní společnost Natalie Venturové

29.5 (ne) sk. OPP 14:00

Lotrando a Zubejda

Divadelní společnost Natalie Venturové

Výtvarné dílny ve foyer

Naše tipy
4.6 (so) sk. X 19:00

Zánik samoty Berhof

Daleko od konce, daleko od začátku

5.6 (ne) sk. - 19:30

Děláme to ve třech

Stand up

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

8.6 (st) sk. - 19:30

Postřižiny

»  Derniéra

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA, dramaturgický úvod

11.6 (so) sk. - 19:00

Únos ze serailu

Exotický příběh, kde láska nezná hranice

12.6 (ne) sk. - 19:30

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

13.6 (po) sk. - 19:30

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

25.6 (so) sk. - 19:30

Jméno

Nepodceňujme sílu rodného listu

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

27.6 (po) sk. - 19:30

Revizor

»  ARTER -50 %

Žalovat nebudu, ale hlásit se to musí!

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA, beseda

28.6 (út) sk. - 19:30

Revizor

Žalovat nebudu, ale hlásit se to musí!

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

29.6 (st) sk. - 19:30

Královny

Kde je humor, je i naděje

OPEN AIR VÝSTAVIŠTĚ FLORA

Tiskové zprávy

1 2 ... 27 další »
Dokud nás lež nerozdělí. Moravské divadlo uvede brilantní americkou komedii v české premiéře |Tisková zpráva

Manželský pár a ženichovi rodiče, to je kompletní obsazení populární komedie Dokud nás lež nerozdělí. Hra amerického dramatika a muzikálového autora Joea DiPietra měla premiéru před osmi lety v New Jersey a úspěchy dosud sbírala jen v zahraničí. Díky činohře Moravského divadla a režisérovi Romanu Venclovi se s touto inteligentní a brilantně napsanou hrou konečně seznámí i čeští diváci. A přesvědčí se kromě jiného i o tom, že maminka má vždycky pravdu. Česká premiéra americké komedie se uskuteční v pátek 29. dubna v 19 hodin.

26.4.2022 celý článek
Mladý a krásný navenek, odpudivý uvnitř. Dorian Gray se na jevišti Moravského divadla představí v baletní adaptaci |Tisková zpráva

Román Oscara Wildea o velmi pohledném mladém aristokratovi Dorianu Grayovi, který vysloví přání, aby místo něj nesl známky stáří a úpadku jeho portrét, se dočkal již mnoha podob. Na jevišti Moravského divadla jej soubor baletu převede do řeči tance. Faustovský příběh s prvky hororu zaujal kanadského choreografa a režiséra Paula Chalmera, který měl tak možnost poprvé navštívit Olomouc. Autorem hudební kompozice je italský skladatel Aniello Mallardo, orchestr bude řídit Petr Šumník. Premiéra inscenace Obraz Doriana Graye se uskuteční v pátek 8. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

6.4.2022 celý článek
Na jevišti Rusalka, Manon Lescaut či Carmen, na režisérské židli Drábek, Vaculík, Špinar i Cabani. Moravské divadlo představuje novinky příští sezony |Tisková zpráva

Muselo se vypořádat s uzavřením budovy pro veřejnost, karanténami, nařízeními omezujícími vstup diváků, odklady premiér a náhlými změnami představení. Po nelehkém roce 2021 se Moravské divadlo Olomouc chystá letos znovu pořádně nadechnout a nabídnout svým příznivcům řadu atraktivních novinek. V sezoně 2022/2023 se tak můžeme těšit na lákavé tituly Rusalka, Přelet nad kukaččím hnízdem, Hello, Dolly!, Carmen či Manon Lescaut. S uměleckými soubory činohry, opery a operety a baletu budou v příštím divadelním roce spolupracovat takové věhlasné osobnosti jako bratři Cabani, David Drábek, Libor Vaculík, Pavel Khek či Daniela Špinar.

24.3.2022 celý článek
Moravské divadlo a Moravská filharmonie představí svou bohatou historii na výstavě v senátu |Tisková zpráva

Moravské divadlo a Moravská filharmonie se dočkaly výstavy na netradičním místě. Obě významné kulturní instituce představují svou historii nikoliv v galerii či muzeu, ale přímo v budově Senátu Parlamentu České republiky. Expozice, jejíž přípravu překazila před dvěma lety pandemie koronaviru, konečně dospěla ke svému zahájení. Po slavnostní vernisáži, která se uskutečnila včera odpoledne v Audienční síni a Mytologické chodbě Valdštejnského paláce, bude výstava pro veřejnost přístupná do neděle 24. dubna. Záštitu nad výstavou převzal senátor Lumír Kantor.

23.3.2022 celý článek
CHYSTÁ SE ČESKO-UKRAJINSKÝ BALETNÍ GALAVEČER, NA JEVIŠTI MORAVSKÉHO DIVADLA VYSTOUPÍ TANEČNÍCI Z KYJEVA SPOLU SE SÓLISTY Z OLOMOUCE, BRNA, OSTRAVY A PLZNĚ |Tisková zpráva

Moravské divadlo Olomouc hostí členy Kyjevského městského baletu. Souboru, který se kvůli napadení Ukrajiny Ruskem nemohl vrátit z evropského turné domů, nabídlo vedení divadla umělecký azyl a možnost trénovat a zkoušet v budově divadla. Současně vznikl nápad uspořádat na olomouckém jevišti česko-ukrajinský galavečer, na němž by vedle domácího souboru vystoupili také tanečníci z Kyjeva a pozvaní hosté z divadel v Brně, Ostravě a Plzni. Mimořádný projekt se uskuteční ve středu 30. března ve 20 hodin, vstupenky jsou v prodeji od dnešního poledne. Výtěžek z celé akce poputuje kyjevskému souboru.

23.3.2022 celý článek
Doba se změnila, ona ne. Na jeviště Moravského divadla vstupuje noblesní, vtipná i sarkastická HRABĚNKA |Tisková zpráva

V roce 1993 měl televizní premiéru film Zámek v Čechách podle scénáře oceňovaného Jiřího Hubače. Po téměř třiceti letech se k příběhu hraběnky slavící kulatiny v době, kdy dělnická vláda likviduje buržoazii, vrací olomoucká činohra. Adaptaci televizního filmu režíruje Michaela Doleželová, v hlavních rolích uvidíme Vlastu Hartlovou a Lukáše Červenku. Premiéra se uskuteční v pátek 11. března v 19 hodin.

8.3.2022 celý článek
MORAVSKÉ DIVADLO CHYSTÁ KONCERT NA POMOC UKRAJINĚ, VYSTOUPÍ KAREL PLÍHAL, MŇÁGA A ŽĎORP, XINDL X A DALŠÍ |Tisková zpráva

Podat pomocnou ruku Ukrajině se rozhodlo Moravské divadlo Olomouc a spolu s předními českými písničkáři a muzikanty chystá charitativní koncert. V neděli 6. března od 20 hodin vystoupí na divadelním jevišti Karel Plíhal, Xindl X, Karel Holas a František Černý z Čechomoru, Jaroslav Samson Lenk, Matěj Plíhal nebo populární kapela Mňága a Žďorp. Výtěžek z koncertu poputuje organizaci Post Bellum, která zajistí nákup zdravotnického materiálu a ochranného vybavení zvyšujícího bezpečnost obránců Ukrajiny. Vstupenky budou v prodeji od úterý 1. března od 12 hodin v pokladně a na webu divadla.

28.2.2022 celý článek
Na jeviště Moravského divadla se vrací populární Straussova opereta. Noc v Benátkách bude svižná a temperamentní |Tisková zpráva

Opereta plná hitů – to je Noc v Benátkách. Z šestnácti operet, které Johann Strauss zkomponoval, patří právě tato společně s Netopýrem a Cikánským baronem k nejoblíbenějším a nejhranějším. Příběh vévody-sukničkáře, který v průběhu jednoho večera a noci dostane pořádně za vyučenou, se na jeviště Moravského divadla vrací po šestnácti letech. Inscenaci režíruje Dagmar Hlubková, autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 18. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

16.2.2022 celý článek
Moravské divadlo Olomouc chce dostat diváky pohodlně na představení a vypravuje pro ně autobusy |Tisková zpráva

Moravské divadlo pokračuje v letošním roce v projektu Mobilita za kulturou. Pro skupiny zájemců o vybraná představení bude vypravovat autobusy, které diváky pohodlně dovezou na představení a po jeho skončení dopraví zase zpátky.

8.2.2022 celý článek
Zimu střídá jaro. Premiéra výpravné inscenace Rok na vsi měla být v lednu, přesouvá se na květen |Tisková zpráva

Už druhou změnu premiérového termínu zažívá kvůli covidu výpravná adaptace románu bratří Mrštíků Rok na vsi. Inscenace v režii Janky Ryšánek Schmiedtové měla v Moravském divadle původně zahájit rok 2021. Náhradním termínem byl leden 2022, avšak kvůli karanténě v souboru činohry nakonec nedošlo ani na generální zkoušky. Do třetice už to snad vyjde a na premiéru Roku na vsi se budeme těšit na jaře, konkrétně v pátek 6. května.

7.2.2022 celý článek
Do divadla bez certifikátu! Ke vstupu na představení nebude od 9. února třeba mít u sebe potvrzení o očkování |Tisková zpráva

K návštěvě kulturních akcí nebude od 9. února potřeba mít u sebe potvrzení o očkování či prodělání koronaviru. Nové vládní nařízení nahrazuje to dosavadní, které platilo od 22. listopadu a které výrazně omezovalo neočkované diváky. Od středy 9. února tak bude návštěvníkům Moravského divadla stačit ke vstupu do hlediště opět pouze platná vstupenka na představení.

4.2.2022 celý článek
Premiéra Roku na vsi se opět odkládá |Tisková zpráva

Výpravná adaptace románu bratří Mrštíků Rok na vsi měla velkolepě zahájit rok 2021. Původní plány nakonec zatrhla pandemie covidu. Inscenace, v níž účinkuje téměř šedesát umělců ze tří souborů Moravského divadla, měla nakonec otevřít letošní rok. Bohužel dochází opět k odkladu, premiérové představení se v pátek 21. ledna neuskuteční. A opět za to může covid. Náhradní termín premiéry zveřejní vedení divadla v nejbližších dnech.

18.1.2022 celý článek
Soubor opery a operety Moravského divadla povede od nové sezony Veronika Loulová |Tisková zpráva

Nové vedení bude mít od nové sezony soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Stávajícího uměleckého šéfa Miloslava Oswalda vystřídá ve funkci Veronika Loulová, zakladatelka a umělecká ředitelka operního spolku RUN OPERUN. Vedení divadla se rozhodlo novou šéfku jmenovat v návaznosti na podzimní výběrové řízení. Chce tak dát olomoucké opeře a operetě nový impuls a předejít možnému uměleckému ustrnutí.

6.1.2022 celý článek
Česká mše vánoční bude i letos! Místo koncertu se těšte na inscenovanou verzi s oživlým betlémem |Tisková zpráva

Co by to bylo za Vánoce bez „Rybovky“! Koncertní provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby patří ke stálicím prosincového programu Moravského divadla Olomouc. Dočkáme se i letos, a to dokonce inscenované verze s dojemným příběhem pro celou rodinu. Po loňské on-line premiéře čeká Rybovu mši konečně živá premiéra před publikem, a to den před Štědrým večerem. Inscenovanou verzi mše uvedeme ve čtvrtek 23. prosince v 16 a 19 hodin. Od Štědrého dne do svátku Tří králů bude navíc na YouTube kanálu divadla zdarma ke zhlédnutí záznam představení.

21.12.2021 celý článek
Vánoční dárek - divadlo v obýváku |Tisková zpráva

Moravské divadlo Olomouc naděluje speciální vánoční dárek. Pro diváky, kteří kvůli aktuálním opatřením nemohou usednout v hledišti divadla a užít si představení, i pro ty, kteří chtějí během svátků zůstat doma se svými blízkými, ale divadlo jim chybí, jsme připravili záznamy několika našich nejoblíbenějších inscenací. V nabídce jsou populární činoherní komedie Sluha dvou pánů a Když se zhasne a neméně populární opereta Mamzelle Nitouche. Záznamy budou přístupné od soboty 25. prosince do pátku 31. prosince.

21.12.2021 celý článek